Göteborgskontoret

Tomas Mårdsjö
Tomas MårdsjöUtbildare Syn
E-post: tomas.mardsjo@icap.nu
Telefon: 031-721 44 71

Utprovning, försäljning och utbildning med specialisering på skärmläsare, talsynteser, punktdisplayer och förstoringskameror mm.

Ove Brandberg
Ove BrandbergUtbildare
E-post: ove.brandberg@icap.nu
Telefon: 031-721 44 73

Utprovning och utbildning med inriktning personer med synnedsättning, blinda, döv-blinda.

Roy Jacobsson
Roy JacobssonTekniker
E-post: roy.jacobsson@icap.nu
Telefon: 031-721 44 72

Administration, teknisk support hjälpmedel.

Henrik Leander
Henrik LeanderSpecialist Punkthjälpmedel
E-post: henrik.leander@icap.nu
Telefon: 031-721 44 75

Utprovning, utbildning på skärmläsare, tal/punkthjälpmedel och musikrelaterade produkter, punktskriftsnoter

Sara Nilsson
Sara NilssonLäs, skriv, kognition och rörelsehinder
E-post: sara.nilsson@icap.nu
Telefon: 031-721 44 76

Utprovning, utbildning med inriktning alternativ datorstyrning, läs- och skrivhjälpmedel, tid, planering och organisation.

Masoud Owji
Masoud OwjiLäs, skriv, kognition och rörelsehinder
E-post: masoud.owji@icap.nu
Telefon: 031-721 44 78

Informatör och inspiratör, utprovning och utbildning med inriktning mobila lösningar, läs- och skrivhjälpmedel, tid, planering och organisation.

Stockholmskontoret

Simon Sjöholm
Simon SjöholmLäs- & skriv, kognition och rörelsehinder
E-post: simon.sjoholm@icap.nu
Telefon: 08-55 11 12 01

Utprovning, utbildning av hjälpmedel för läs- och skriv, dyslexi, språkstörning, alternativ styrning, tid, planering och organisation.

Jari Lindholm
Jari LindholmTeknik, service
E-post: jari.lindholm@icap.nu
Telefon: 08-55 11 12 02

Service och support med specialisering förstoringskameror.

Ahmad Alhakim
Ahmad AlhakimSyn
E-post: ahmad.alhakim@icap.nu
Telefon: 08-55 11 12 03

Utprovning, utbildning, support inriktning synhjälpmedel främst punkt och tal. Teknik och underhåll av datorer, telefoner och övrig IT.

Malmökontoret

Björn Samuelsson
Björn Samuelsson
E-post: bjorn.samuelsson@icap.nu
Mobil: 070 – 540 88 14

Björn har arbetat med IT och nätverk sedan 1989 och som tekniker och projektör inom synhjälpmedel sedan 1995 och under ICAP sedan 2008. Björn arbetar med allt från försäljning, installation, service och support till administration och till viss del utbildning. Björn har även arbetat på Syncentralen i Lund.

Mia Gunnarsson
Mia Gunnarsson
E-post: mia.gunnarsson@icap.nu
Mobil: 070 – 251 72 00

Mia arbetar jag med utbildning och support på punkskrift och skärmläsningsprogram.
Mia ca 20 års erfarenhet av att arbeta med tekniska hjälpmedel, har tidigare arbetat bland annat med datorutbildning/support inom skolvärlden, telefonförsäljning och musikundervisning.
Förutom punktskrift och skärmläsare har Mia även kunskap inom ljudredigering med tekniska hjälpmedel.